Drzwi Otwarte Frontend we Wrocławiu!

09-03-201717:00

Wrocławski Park Technologiczny, budynek Alfa

Klecińska 123
Wrocław,

zakończone

Już na początku marca otwieramy przed Wami swoje drzwi! Zaprosimy Was do wnętrza PGS Software by wspólnie, przy pizzy, posłuchać i porozmawiać o froncie.

Jesteś frontend developerem pragnącym rozwijać swoją wiedzę i umiejętności? Przyjdź i posłuchaj o ciekawych rozwiązaniach naszych kolegów i podziel się swoim doświadczeniem w części dyskusyjnej.

Na początek Michał Hans wprowadzi Was w PGS-owy świat frontendu. Opowie Wam o tym jak wygląda praca w PGS Software, jakich technologii używamy i czym zajmujemy się na co dzień. Michał zdradzi Wam także jak pracuje się mając wolna rękę i zaufanie od klientów oraz przedstawi naszą wizję rozwoju frontu.

Adam Mortka opowie Wam o wyzwaniach przed jakimi stajemy tworząc wizualizację danych i jak pokazać wiele informacji w przystępny sposób, nie tracąc przy tym szczegółów ani kontekstu. W dalszej części opowie także o używaniu biblioteki d3.js, skupi się na data bindingu (data(), enter(), exit()), oraz na tym jak połączyć warstwę danych generowaną przez d3 z biblioteką leaflet.js.

Podczas prezentacji „Progressive Web App – strona mobilna na sterydach” Damian Kowalski zaprezentuje PWA w szerszym kontekście zarysowując czym jest i jakie daje możliwości, oraz będzie starał się odpowiedzieć na pytanie czy strona mobilna może wyglądać i działać jak natywna aplikacja. Wspólnie przyjrzycie się temu jak została zbudowana aplikacja konkursowa, która łączy w sobie możliwości frameworka Vue, Firebase i… zgadliście – jest jednocześnie aplikacją progresywną!

Na koniec networking, pizza i piwo. Będzie można wybrać się na wycieczkę po naszym biurze by poczuć klimat PGS Software i zobaczyć jak naprawdę pracujemy.
Zainteresowany? Zapisz się na wydarzenie!

Agenda:

17:00 – Rejestracja
17:25 – Powitanie gości
17:30 – Michał Hans: Wprowadzenie do PGS-owego świata frontu
18:00 – Adam Mortka: „Wizualizacje danych – czyli jak pokazać tysiące danych nie tracąc szczegółów”
18:30 – Przerwa na zwiedzanie, pizzę i piwo
19:00 – Damian Kowalski: „Progressive Web App – strona mobilna na sterydach”
19:30 – Networking

Kim są nasi prelegenci?

Michał Hans
Team leader, senior frontend developer. Już od ponad dekady zjada zęby na technologiach frontendowych. Na co dzień dba o koordynację i rozwój frontendu w PGS Software. Interesuje się również designem i UX.

Adam Mortka
Z webdevem związany od czasów layoutów opartych na tabelkach; pierwsze szlify zdobywał przy kursie Pawła Wimmera, Fan React-a, ES6 i wizualizacji danych. W codziennej pracy lubi wdrażać mikro-optymalizacje. Prywatnie mąż, tata, amator fotografii. Uwielbia słuchać Pink Floydów podczas jazdy samochodem.

Damian Kowalski
Absolwent Wydziału Elektroniki na Politechnice Wrocławskiej, autor publikacji w temacie optymalizacji sieci komputerowych, lider zespołu frontend w PGS Software. Doświadczony programista Angular/React, fan optymalizacji i automatyzacji, gitarzysta i pasjonat gier komputerowych.

Prelegenci:

Adam Mortka

Senior Frontend Developer / PGS Software

Damian Kowalski

Senior Frontend Developer / Team Leader w PGS Software

Michał Hans

Senior Frontend Developer / Team Leader w PGS Software

Daj znać znajomym o "Drzwi Otwarte Frontend we Wrocławiu!":

Zapisz się do naszego newslettera

FreshMail.pl