.NET Software Talks: Gdańsk

15-02-201717:00

Tryton Business House

Jana z Kolna 11
80-864 Gdańsk,

zakończone

Niebanalnie, wielowątkowo i przede wszystkim… .NET-owo. Taki wieczór zaserwujemy Wam już 15 lutego w naszej gdańskiej siedzibie.

Tam gdzie są Software Talks, tam jest wiele problemów i garść wiedzy, jak je ugryźć. Pierwszą porcję wskazówek dostarczy Wam Marcin Dembowski. Marcin w trakcie swojej prelekcji pobłądzi z Wami w kierunku testów TDD i BDD. Z jakim skutkiem? Dowiedzcie się sami!

Rzeczą ludzką jest błądzić… Problemy z błędami dopadają także takich programistów, jak Maciej Aniserowicz. I aby Wam było łatwiej – Maciej podzieli się z Wami swoimi doświadczeniami z testami scenariuszy wielowątkowych w .NET.

Jeśli chcesz poznać garść przydatnych praktyk – musisz pojawić się 15 lutego na Software Talks.

Agenda:

17:00 – rejestracja

17:30 – Marcin Dembowski: Gdzie zabłądził TDD?

18:30 – przerwa na pizzę i dobre piwo

19:00 – Maciej Aniserowicz: Testowanie scenariuszy wielowątkowych w .NET

20:00 – networking / dyskusje o życiu i programowaniu 😉

Gdzie się widzimy?

Spotkamy się w siedzibie PGS Software (budynek Tryton, ul. Jana z Kolna 11). Będzie to pierwsza okazja, aby zobaczyć nowe piętro naszej gdańskiej siedziby!

O czym powiemy?

Gdzie zabłądził TDD? – Marcin Dembowski
Na prezentacji przedstawimy i omówimy podstawowe błędy pojawiające się podczas tworzenia testów przez programistów .NET. Następnie zapoznamy się i poznamy różne podejścia pozwalające na tworzenie testów TDD i BDD, i wyciągniemy z nich to co najlepsze do naszej codziennej pracy.

Testowanie scenariuszy wielowątkowych w .NET – Maciej Aniserowicz
Wielowątkowość jest problemem niebanalnym. Napisanie kodu poprawnie działającego w środowisku wielowątkowym to nie lada wyzwanie. A jak taki kod przetestować? W internecie praktycznie nie ma materiałów na ten temat, jesteśmy więc skazani na samodzielne zdobywanie doświadczenia.
Niejednokrotnie zmagałem się z takim dylematem i po wielu dniach prób i błędów udało mi się zebrać garść przydatnych praktyk, które znajdą zastosowanie w wielu podobnych projektach. Praktykami tymi podzielę się na konkretnym przykładzie.

Kim oni są?

MARCIN DEMBOWSKI
Programowaniem interesuje się już od bardzo dawna – zaczynał od ‚zabawy’ na Commodore 64, potem przeszedł do nauki wielu różnych języków programowania (między innymi PHP czy Java), aby ostatecznie skupić się na technologii .NET. Lubi dzielić się wiedzą programistyczną i doświadczeniem z innymi. Ostatnio zaczął również bliżej przyglądać się automatom komórkowym. Od 2011 wyróżniany jako Microsoft MVP. Poza programowaniem, interesuje się tematyką II Wojny Światowej.

MACIEJ ANISEROWICZ
Po pierwsze: programista-pasjonat. Człowiek od wszystkiego związanego z programowaniem.
Po drugie: pragmatyczny trener z misją dostarczania wyjątkowych szkoleń, faktycznie zmieniających sposób pracy i myślenia.
Po trzecie: żyje i oddycha polską społecznością programistyczną. Autor najpopularniejszego dev-bloga: devstyle.pl. Twórca podcasta programistycznego: DevTalk. Prelegent na największych polskich konferencjach oraz grupach pasjonackich w całym kraju. Jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET oraz współorganizator konferencji Programistok.
Od wielu lat jeden z trzech polskich Microsoft MVP (Most Valuable Professional) w kategorii .NET. Od 2005 posiadacz tytułu Microsoft Certified Professional.
Prywatnie: mąż, tata. Słucha dobrej muzyki każdego rodzaju. Uwielbia jazdę samochodem i motocyklem.

Na Twitterze: @maniserowicz.
Na Snapchacie: @maniserowicz.

Partnerzy:

logo_testerzy_black

logo_grupa_.NET

logo 3a

Prelegenci:

Maciej Aniserowicz

Programista .NET, bloger

Marcin Dembowski

.Net Developer w PGS Software

Daj znać znajomym o ".NET Software Talks: Gdańsk":

Zapisz się do naszego newslettera

FreshMail.pl