Software Talks: Trójmiasto

01-10-201517:00

Ołowianka

Ołowianka 3a
80-751 Gdańsk, Polska

zakończone

Zapraszamy na pierwsze spotkanie Software Talks w Gdańsku! Software Talks to cykl spotkań, na które zapraszamy najlepszych prelegentów z całej Polski. Uczestnicy mogą liczyć na nieformalną atmosferę, smaczne piwo i przekąski oraz solidną dawkę wiedzy. Sukces Software Talks we Wrocławiu i Rzeszowie zachęcił nas do zorganizowania podobnego wydarzenia w Gdańsku.

Na najbliższym spotkaniu możecie liczyć na same gwiazdy. Wystąpią Tomasz Zieliński – programista Android i team leader w PGS Software oraz twórca aplikacji Transportoid. Michał Bartyzel – trener Agile, autor i mówca; Jakub Nabrdalik – programista, architekt i manager skupiony na DDD/TDD.

AGENDA

17:00 Witanie gości, networking

17:30 Tomasz Zieliński „Własny projekt po godzinach, czy warto?

Tomasz Zieliński opowie, dlaczego po pracy warto hobbystycznie podłubać przy własnej aplikacji. Jego mobilny projekt Transportoid zdobył setki tysięcy użytkowników, zaś on sam wygrywał nagrody, trafił do telewizji, prowadził głośny spór o dostęp do informacji publicznej i opowiadał o nim w Parlamencie Europejskim.

18:30 Przerwa na poczęstunek

18:45 Michał Bartyzel „Czy Bruce Lee znał Kung-Fu?”

Zrobiłem Certified Scrum Master – jestem już agile? Robię codzienne standupy – jestem już agile? Staram się mieć kontakt z klientem – jestem już agile? Każą mi pracować w agile, być agile i wyglądać jak agile? Ale co to właściwie znaczy i jak to zmierzyć? Obecnie Agile wyszło już poza działy IT i jest silnie wiązane z kulturą organizacyjną i funkcjonowaniem całej firmy. W trakcie tej prezentacji dostaniesz listę wskazówek, które pomogą Ci odnaleźć w sprzecznych oczekiwaniach odnośnie- bycia agile, lub mówiąc precyzyjniej zbudować – agile mindset.

19:45 Przerwa na poczęstunek

20:00 Jakub Nabrdalik „Game of Throneware, or how not to get killed, when a developer becomes a manager”

Co się dzieje, gdy developer zostaje menedżerem? Jak organizować zespoły do pracy? Jak pomagać ludziom? Jak sobie radzić z polityką wewnętrzną i komunikacją? Jak Twoja pozycja wpływa na budowę Twoich systemów? Jak podejmować decyzje? Jak robić nudne rzeczy, gdy wszyscy wokół kodują? Jak radzić sobie z płacami, i, outsourcingiem i inwestorami? Jak zachować zdrowy rozsądek? To nie jest tutorial. To studium przypadku tych wszystkich zabawnych rzeczy, które dzieją się, gdy programista zostaje menedżerem. Historia pisana z perspektywy inżyniera.

21:00~ Networking

Agenda może jeszcze ulec zmianie, będziemy informowali Was na bieżąco.

 

Gościom, którzy zechcą przyjechać samochodem, oferujemy bezpłatny parking przy lokalu. Przy szlabanie należy pobrać bilet, który zostanie wymieniony na bezpłatny.
Sprawdź mapę.

Sponsorem spotkania jest firma PGS Software S.A.

Więcej zdjęć z wydarzenia znajdziesz na Facebooku.

Prelegenci:

Jakub Nabrdalik

Developer, Architect, Manager

Michał Bartyzel

Agile coach, author, speaker

Tomasz Zieliński

Senior Android Developer i Team Leader, PGS Software

Fotorelacja z wydarzenia

  • Software Talks Trójmiasto_01
  • Software Talks Trójmiasto_03
  • Software Talks Trójmiasto_04

Daj znać znajomym o "Software Talks: Trójmiasto":

Zapisz się do naszego newslettera

FreshMail.pl