Software Talks na GeekWeek

13-04-201618:00

Mleczarnia

Pawła Włodkowica 5
50-072 Wrocław, Polska

zakończone

To będzie najmroczniejsze spotkanie całego Geek Week’a!

 

Piotr Kamiński zabierze Was do .Netowego piekła. Na szczęście opowie też jak z niego wrócić.
Dla równowagi gość specjalny z Gdańska – Marcin Dembowski wbije kij tam, gdzie nie trzeba i zapyta: Czy SOLID-na architektura powinna być warstwowa?

W samym środku tygodnia, 13 kwietnia, po zmroku (18.00), na dnie MLECZARNI (Włodkowica 5).

 

AGENDA:

18:00
Piotr Kamiński „Ordinary day, not so ordinary story – the road to understand the dark side of the .NET called Dispose”

Będzie to opowieść o zwykłym dniu pracy programisty, który przerodził się w trwającą tydzień, niezwykłą podróż. Cóż takiego może się wydarzyć, kiedy dostajesz od zespołu zadanie „mamy OutOfMemory exception na produkcji, zajmij się tym”? Jak radzić sobie z zadaniem, które z pozoru nie ma punktu zaczepienia? Jaka jest niezwykle cenna rzecz, której można się nauczyć? Na te i inne pytania odpowiem podczas raportu z mojej podróży.

18:45-19:00
Krótka przerwa na napełnienie kufla

19:00
Marcin Dembowski „Czy SOLID-na architektura powinna być warstwowa?”

Tworzenie aplikacji „od zera” i projektowanie architektury. Wish-task każdego programisty. Żeby uniknąć ciężkiego monolitu tworzymy skomplikowane rozwiązania: rozbudowaną abstrakcyjność, wielowarstwowość czy modułowość – wszystko dla dobra przyszłości.

Chcę pokazać inne podejście do tworzenia architektury aplikacji. Dzieląc aplikację w pionie, a nie w poziomie można uprościć wiele rozwiązań i uniknąć niepotrzebnych komplikacji.

20:00
PIZZA i rozmowy o tym jak żyć :)

—————————————–

KIM ONI SĄ?

Piotr Kamiński

Programista, od zawsze skupiony wokół platformy .NET. W swojej karierze pracował w tych większych jak i mniejszych firmach. Od początku kariery zakręcony wokół tematu architektury i robienia rzeczy „dobrze” (albo „wystarczająco dobrze”, w zależności od budżetu klienta).

Marcin Dembowski

Programowaniem interesuje się już od bardzo dawna – zaczynał od ‚zabawy’ na Commodore 64, potem przeszedł do nauki wielu różnych języków programowania (między innymi PHP czy Java), aby ostatecznie skupić się na technologii .NET. Lubi dzielić się wiedzą programistyczną i doświadczeniem z innymi. Ostatnio zaczął również bliżej przyglądać się automatom komórkowym. Od 2011 wyróżniany jako Microsoft MVP. Poza programowaniem, interesuje się tematyką II Wojny Światowej.

Organizatorem i sponsorem spotkania jest firma:

pgs-logo-dark

 

 

Partnerzy:

GeekWeekWro

geekweek-logo

Prelegenci:

Marcin Dembowski

.Net Developer w PGS Software

Piotr Kamiński

.Net Developer w PGS Software

Daj znać znajomym o "Software Talks na GeekWeek":

Zapisz się do naszego newslettera

FreshMail.pl