Drzwi Otwarte Frontend w Gdańsku

24-05-201717:00

biuro PGS Software

Jana z Kolna 11
Gdańsk,

zakończone

Już 24 maja otwieramy przed Wami swoje drzwi! Zaprosimy Was do wnętrza PGS Software by wspólnie, przy piwie i przekąskach, posłuchać i porozmawiać o froncie.

Jesteś frontend developerem pragnącym rozwijać swoją wiedzę i umiejętności? Przyjdź i posłuchaj o ciekawych rozwiązaniach naszych kolegów i podziel się swoim doświadczeniem w części dyskusyjnej.

Na początek Michał Kwidziński wprowadzi Was w nasz świat frontendu. Opowie Wam o tym jak wygląda praca w PGS Software, jakich technologii używamy i czym zajmujemy się na co dzień. Michał zdradzi Wam także jak pracuje się mając wolna rękę i zaufanie od klientów oraz przedstawi naszą wizję rozwoju frontu.

Adam Mortka opowie Wam o wyzwaniach przed jakimi stajemy tworząc wizualizację danych i jak pokazać wiele informacji w przystępny sposób, nie tracąc przy tym szczegółów ani kontekstu. W dalszej części opowie także o używaniu biblioteki d3.js, skupi się na data bindingu (data(), enter(), exit()), oraz na tym jak połączyć warstwę danych generowaną przez d3 z biblioteką leaflet.js.

Podczas prezentacji „Progressive Web App – strona mobilna na sterydach” Damian Kowalski zaprezentuje PWA w szerszym kontekście zarysowując, czym jest i jakie daje możliwości, oraz będzie starał się odpowiedzieć na pytanie, czy strona mobilna może wyglądać i działać jak natywna aplikacja. Wspólnie przyjrzycie się temu jak została zbudowana aplikacja konkursowa, która łączy w sobie możliwości frameworka Vue, Firebase i… zgadliście – jest jednocześnie aplikacją progresywną!

Na koniec networking, przekąski i piwo. Będzie można wybrać się na wycieczkę po naszym biurze by poczuć klimat PGS Software i zobaczyć jak naprawdę pracujemy.
Zainteresowany? Zapisz się na wydarzenie!

Agenda:

17:00 – Rejestracja
17:25 – Powitanie gości
17:30 – Michał Kwidziński: Wprowadzenie do PGS-owego świata frontu
18:00 – Adam Mortka: „Wizualizacje danych – czyli jak pokazać tysiące danych nie tracąc szczegółów
18:30 – Przerwa na zwiedzanie, przekąski i piwo
19:00 – Damian Kowalski: „Progressive Web App – strona mobilna na sterydach
19:30 – Networking

Kim są nasi prelegenci?

Michał Kwidziński

Team Leader gdańskiego zespołu frontendowego. Od kilku lat związany z Angularem od wersji 1 aż po 4, nie ucieka jednak przed wyzwaniami nieframeworkowymi. Poza JavaScriptem w wolnych chwilach gra w piłkę nożną oraz zagłębia się w świat indeksów giełdowych.

Adam Mortka

Z webdevem związany od czasów layoutów opartych na tabelkach; pierwsze szlify zdobywał przy kursie Pawła Wimmera, Fan React-a, ES6 i wizualizacji danych. W codziennej pracy lubi wdrażać mikro-optymalizacje. Prywatnie mąż, tata, amator fotografii. Uwielbia słuchać Pink Floydów podczas jazdy samochodem.

Damian Kowalski

Absolwent Wydziału Elektroniki na Politechnice Wrocławskiej, autor publikacji w temacie optymalizacji sieci komputerowych, lider zespołu frontend w PGS Software. Doświadczony programista Angular/React, fan optymalizacji i automatyzacji, gitarzysta i pasjonat gier komputerowych.

Na spotkanie obowiązują zapisy. Chcesz wziąć udział? Wypełnij formularz i poczekaj na maila z dalszymi instrukcjami.

Prelegenci:

Adam Mortka

Senior Frontend Developer / PGS Software

Damian Kowalski

Senior Frontend Developer / Team Leader w PGS Software

Michał Kwidziński

Senior Frontend Developer / Team Leader w PGS Software

Daj znać znajomym o "Drzwi Otwarte Frontend w Gdańsku":

Zapisz się do naszego newslettera

FreshMail.pl