Drzwi Otwarte Frontend we Wrocławiu!

Odwołane

Spotkanie zakończone

09.03.2017, 17:00

Niestety musimy odwołać spotkanie z przyczyn niezależnych od nas. Przepraszamy!

Rzeszów
ul. Generała Maczka 6

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji

Drzwi Otwarte Frontend we Wrocławiu!

Odwołane

Spotkanie zakończone

09.03.2017, 17:00

Niestety musimy odwołać spotkanie z przyczyn niezależnych od nas

Rzeszów
ul. Generała Maczka 6

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji

Nadchodzące spotkania

Już na początku marca otwieramy przed Wami swoje drzwi! Zaprosimy Was do wnętrza PGS Software by wspólnie, przy pizzy, posłuchać i porozmawiać o froncie.

Jesteś frontend developerem pragnącym rozwijać swoją wiedzę i umiejętności? Przyjdź i posłuchaj o ciekawych rozwiązaniach naszych kolegów i podziel się swoim doświadczeniem w części dyskusyjnej.

Na początek Michał Hans wprowadzi Was w PGS-owy świat frontendu. Opowie Wam o tym jak wygląda praca w PGS Software, jakich technologii używamy i czym zajmujemy się na co dzień. Michał zdradzi Wam także jak pracuje się mając wolna rękę i zaufanie od klientów oraz przedstawi naszą wizję rozwoju frontu.

Adam Mortka opowie Wam o wyzwaniach przed jakimi stajemy tworząc wizualizację danych i jak pokazać wiele informacji w przystępny sposób, nie tracąc przy tym szczegółów ani kontekstu. W dalszej części opowie także o używaniu biblioteki d3.js, skupi się na data bindingu (data(), enter(), exit()), oraz na tym jak połączyć warstwę danych generowaną przez d3 z biblioteką leaflet.js.

Podczas prezentacji „Progressive Web App – strona mobilna na sterydach” Damian Kowalski zaprezentuje PWA w szerszym kontekście zarysowując czym jest i jakie daje możliwości, oraz będzie starał się odpowiedzieć na pytanie czy strona mobilna może wyglądać i działać jak natywna aplikacja. Wspólnie przyjrzycie się temu jak została zbudowana aplikacja konkursowa, która łączy w sobie możliwości frameworka Vue, Firebase i… zgadliście – jest jednocześnie aplikacją progresywną!

Na koniec networking, pizza i piwo. Będzie można wybrać się na wycieczkę po naszym biurze by poczuć klimat PGS Software i zobaczyć jak naprawdę pracujemy.
Zainteresowany? Zapisz się na wydarzenie!

18:00 - 18:30 Rejestracja
18:00
"Wprowadzenie do PGS-owego świata frontu."
Na początek Michał Kwidziński wprowadzi Was w nasz świat frontendu. Opowie Wam o tym jak wygląda praca w PGS Software, jakich technologii używamy i czym zajmujemy się na co dzień. Michał zdradzi Wam także jak pracuje się mając wolna rękę i zaufanie od klientów oraz przedstawi naszą wizję rozwoju frontu.
Michał Hans

Michał Hans

Team leader, senior frontend developer. Już od ponad dekady zjada zęby na technologiach frontendowych. Na co dzień dba o koordynację i rozwój frontendu w PGS Software. Interesuje się również designem… FULL BIO
19:00
"Wizualizacje danych – czyli jak pokazać tysiące danych nie tracąc szczegółów."
Adam Mortka

Adam Mortka

Z webdevem związany od czasów layoutów opartych na tabelkach; pierwsze szlify zdobywał przy kursie Pawła Wimmera, Fan React-a, ES6 i wizualizacji danych. W codziennej pracy lubi wdrażać mikro-optymalizacje. Prywatnie mąż,… FULL BIO
19:30 - 20:00 Przerwa na zwiedzanie, pizzę i piwo.
20:00
"Progressive Web App – strona mobilna na sterydach."
Damian Kowalski

Damian Kowalski

Absolwent Wydziału Elektroniki na Politechnice Wrocławskiej, autor publikacji w temacie optymalizacji sieci komputerowych, lider zespołu frontend w PGS Software. Doświadczony programista Angular/React, fan optymalizacji i automatyzacji, gitarzysta i pasjonat gier… FULL BIO
20:30 - 22:30 Networking

FreshMail.pl