.NET Talks Rzeszów

08-04-201517:00

Estrada Caffee

Rynek 26
35-959 Rzeszów, Polska

zakończone

Programiści z Rzeszowa i okolic – zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Software Talks! Tym razem skupimy się głównie na technologii .NET, ale pojawi się też temat związany z produktywnością i zarządzaniem czasem.

Kiedy się spotykamy? 8 kwietnia 2015

Miejsce: Estrada Caffee, ul. Rynek 26, Rzeszów

AGENDA:

17:00 Networking

17:30 Powitanie gości

17:45 Pisanie aplikacji od zera –  doświadczenia developera. (Grzegorz, PGS Software)

Opowiadanie o procesie tworzenia a raczej narodzin aplikacji desktopowej wchodzącej w skład większego systemu. Każdy developer marzy o tym, aby stworzyć coś własnego i patrzeć jak jego „dziecko” zobywa świat. Na początku ma się mnóstwo pomysłów, które chciałoby się wykorzystać. Garść doświadczeń, technik i frameworków do wykorzystania. W trakcie okazuje się jednak, że magiczny MVVM nie jest taki super, a to co miało ułatwić ci życie, rozwaliło na łopatki i w pokorze trzeba wrócić do sprawdzonych metod. Za to rozwiązania, które się sprawdziły napawają dumą. Lessons learned, przykłady itp.

18:30 Jak herosi .NET’a tworzą aplikacje MVC?” (Waldemar, PGS Software)

Pokażę jak giganci, tacy jak Ayende Rahien, Jimmy Bogard, czy Rob Ashton, tworzą aplikacje w oparciu o ASP.NET MVC. Przedstawię różne sposoby na organizację projektu i logiki biznesowej, tak by kod był testowalny i łatwy w utrzymaniu – od klasycznego podziału na warstwy, poprzez organizację projektu per feature, aż po Command Query Separation.

19:15 GMD – Getting More Done (Maciej Aniserowicz)

„Co zrobić żeby zarobić a się nie narobić” – to dylemat cwaniaków od zarania dziejów.
Zamiast tego powinniśmy się zastanawiać „jak zrobić jeszcze więcej?”. Wszyscy jesteśmy zarobieni po pachy – normalna sprawa w „cywilizowanym” świecie. Jednak za pomocą pewnych technik, praktyk, zwyczajów i narzędzi można z życia wyciągnąć więcej niż do tej pory. Doba ma zbyt mało godzin? A może to po prostu my jesteśmy zbyt mało efektywni? Być może marnujemy więcej czasu, niż zdajemy sobie z tego sprawę? Jak ogarnąć wszystkie obowiązki, jednocześnie zostawiając parę chwil dla siebie? Jak wykorzystać każdą dostępną minutę? I nie zgubić nic po drodze. Podczas tego wystąpienia zaprezentuję swoje doświadczenia z ostatnich lat, kiedy to starałem się świadomie, metodycznie i starannie optymalizować codzienne zachowania i przyzwyczajenia tak, aby jak najmniej życia… „znikało”.

==========

Kim są nasi prelegenci?

Maciej Aniserowicz

Na co dzień programista-pasjonat oraz szkoleniowiec. Po godzinach bloguje na temat programowania i zawodu programisty (http://www.maciejaniserowicz.com). Na urlopie: prelegent na wielu ogólnopolskich konferencjach oraz grupach pasjonackich w całym kraju. Twórca jedynego polskiego podcasta programistycznego DevTalk (http://devtalk.pl). Jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET. Jeden z trzech Polaków posiadających aktualnie tytuł Microsoft MVP (Most Valuable Professional) w kategorii .NET.

Oprócz programowania jego hobby to… rodzicielstwo. Zainspirowało go do założenia kolejnego bloga PerspektywaTaty.pl oraz stworzenia portalu parentingowe.pl.

Grzegorz

Na co dzień zajmuję się rozwijaniem oprogramowania w PGS Software w technologii .Net. Ostatnio pasjonuje mnie JavaScript i technologie „webowe”. Opiekuję się studentami stawiającymi pierwsze kroki w ich karierze podczas praktyk. Mentor braci w kodzie. Mąż i ojciec dwójki dzieci, ubiegający się o miano Chrześcijanina, a w wolnym czasie… już powiedziałem, że jestem ojcem! A jak już naprawdę mam czas, to lubię sobie pokodować, pojeździć na nartach lub na rowerze. Lubię literaturę sci-fi i muzykę rockową.

Waldemar

Pracuję jako programista .Net w firmie PGS Software. Jestem zwolennikiem prostoty we wszelkich jej przejawach. Uwielbiam usuwać kod, zwłaszcza jeżeli wszystko nadal działa tak samo. Moi programistyczni herosi to Greg Young, Ayende Rahien, Jimmy Bogard i Rob Ashton.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia na Facebooku. 

Prelegenci:

Grzegorz Oronowicz

Programista .NET, PGS Software

Maciej Aniserowicz

Programista .NET, bloger

Waldemar Mękal

Programsita .NET, PGS Software

Daj znać znajomym o ".NET Talks Rzeszów":

Zapisz się do naszego newslettera

FreshMail.pl