Rzeszów

08.04.2015

Jesteśmy w trakcie montażu materiału filmowego. Zanim go opublikujemy możesz zobaczyć pozostałe prezentacje z naszej bazy wiedzy.

.NET Talks Rzeszów

Odwołane

Spotkanie zakończone

08.04.2015 - 08.04.2015

Niestety musimy odwołać spotkanie z przyczyn niezależnych od nas

Rzeszów
Rynek 26

Programiści z Rzeszowa i okolic, zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Software Talks. Tym razem skupimy się głównie na technologii .NET, ale pojawi się też temat związany z produktywnością i zarządzaniem czasem.

Kiedy się spotykamy? 8 kwietnia 2015
Miejsce: Estrada Caffee, ul. Rynek 26, Rzeszów

Przeczytaj cały opis
08.04.2015 | 19:00-08.04.2015 | 19:45 Networking
08.04.2015 | 19:45
"Pisanie aplikacji od zera – doświadczenia developera"
Opowiadanie o procesie tworzenia a raczej narodzin aplikacji desktopowej wchodzącej w skład większego systemu. Każdy developer marzy o tym, aby stworzyć coś własnego i patrzeć jak jego „dziecko” zobywa świat. Na początku ma się mnóstwo pomysłów, które chciałoby się wykorzystać. Garść doświadczeń, technik i frameworków do wykorzystania. W trakcie okazuje się jednak, że magiczny MVVM nie jest taki super, a to co miało ułatwić ci życie, rozwaliło na łopatki i w pokorze trzeba wrócić do sprawdzonych metod. Za to rozwiązania, które się sprawdziły napawają dumą. Lessons learned, przykłady itp.
08.04.2015 | 20:30
"Jak herosi .NET’a tworzą aplikacje MVC?"
Pokażę jak giganci, tacy jak Ayende Rahien, Jimmy Bogard, czy Rob Ashton, tworzą aplikacje w oparciu o ASP.NET MVC. Przedstawię różne sposoby na organizację projektu i logiki biznesowej, tak by kod był testowalny i łatwy w utrzymaniu – od klasycznego podziału na warstwy, poprzez organizację projektu per feature, aż po Command Query Separation.
Waldemar Mękal

Waldemar Mękal

Pracuje jako programista .Net w firmie Xebia. Jest zwolennikiem prostoty we wszelkich jej przejawach. Uwielbia usuwać kod, zwłaszcza jeżeli wszystko nadal działa tak samo. MJego programistyczni herosi to Greg Young,… FULL BIO
08.04.2015 | 21:15
"GMD – Getting More Done"
„Co zrobić żeby zarobić a się nie narobić” – to dylemat cwaniaków od zarania dziejów.

Zamiast tego powinniśmy się zastanawiać „jak zrobić jeszcze więcej?”. Wszyscy jesteśmy zarobieni po pachy – normalna sprawa w „cywilizowanym” świecie. Jednak za pomocą pewnych technik, praktyk, zwyczajów i narzędzi można z życia wyciągnąć więcej niż do tej pory. Doba ma zbyt mało godzin? A może to po prostu my jesteśmy zbyt mało efektywni? Być może marnujemy więcej czasu, niż zdajemy sobie z tego sprawę? Jak ogarnąć wszystkie obowiązki, jednocześnie zostawiając parę chwil dla siebie? Jak wykorzystać każdą dostępną minutę? I nie zgubić nic po drodze. Podczas tego wystąpienia zaprezentuję swoje doświadczenia z ostatnich lat, kiedy to starałem się świadomie, metodycznie i starannie optymalizować codzienne zachowania i przyzwyczajenia tak, aby jak najmniej życia… „znikało”.
Maciej Aniserowicz

Maciej Aniserowicz

Na co dzień programista-pasjonat oraz szkoleniowiec. Po godzinach bloguje na temat programowania i zawodu programisty (http://www.maciejaniserowicz.com). Na urlopie: prelegent na wielu ogólnopolskich konferencjach oraz grupach pasjonackich w całym kraju. Twórca… FULL BIO