Product Design Session

Odwołane

Spotkanie zakończone

23.11.2023, 17:10

Niestety musimy odwołać spotkanie z przyczyn niezależnych od nas. Przepraszamy!

Wrocław
Sucha 3

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji

Product Design Session

Odwołane

Spotkanie zakończone

23.11.2023, 17:10

Niestety musimy odwołać spotkanie z przyczyn niezależnych od nas

Wrocław
Sucha 3

Proces projektowy jest dla Ciebie zagadką? Nie wiesz, jak efektywnie wykorzystywać narzędzia do projektowania? A może mierzysz się z innymi problemami, takimi jak sprzedaż usług product designowych czy odpowiednie dobranie ról w projekcie? To właśnie te tematy poruszymy na czwartym meetupie Xebia Product Design Session!

23 listopada odpalamy solidną dawkę wiedzy, opracowanej na podstawie własnego doświadczenia zawodowego. Oprócz przedstawionych wyżej tematów omówimy też kwestie tego, jak zmienia się rynek pracy, a co za tym idzie, jak zmieniają się oczekiwania co do kompetencji pracowników.

Dla kogo jest to spotkanie?

Jeśli jesteś UX, UI lub Product Designerem, Architektem lub Visual Designerem czy Analitykiem Biznesowym, to spotkanie jest dla Ciebie. Na meetupie odnajdą się osoby, które dopiero zaczynają, jak i są zaawansowanymi praktykami. Skupimy się na tym, jak poszerzać własne horyzonty w następującej tematyce:

• proces UX design w praktyce,
• UX research vs. potrzeby biznesowe,
• sprzedaż product designu jako usługi,
• lepsze procesy pracy dzięki odpowiednim narzędziom.

To wszystko w formie prelekcji i panelu dyskusyjnego. No i oczywiście nie zabraknie pizzy oraz naszego Wyb{IT}nego piwa, czyli klasyka każdego meetupu! 🍻🍕

Kiedy i gdzie?

🗓️ Data: 23.11.2023 r.
🕐 Godzina: 17:10-21:20+
🏙️ Miejsce: Wrocław, ul. Sucha 3

Uwaga! Ze względu na formułę spotkania liczba miejsc jest ograniczona.
Formularz zapisów znajduje się na dole strony – po wypełnieniu formularza poczekaj na e-mail potwierdzający.

Przeczytaj cały opis
17:30
"Proces projektowy vs. rzeczywistość"
Podręcznikowy, idealny proces projektowy – jak go zastosować w praktyce? • Jak zrealizować cały proces krok po kroku? • Jak wykorzystać wszystkie zalecane metody badawcze i projektowe? • Jak przekonać swoich interesariuszy, że to wszystko jest absolutnie konieczne? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania… to niestety nie znajdziesz ich w tym wystąpieniu. Codzienna praca projektanta często mocno mija się z tym, jak o procesie projektowym mówią znane koncepcje typu double diamond czy design thinking. W swojej prezentacji Ania opowie o tym, jak w praktyce wygląda ten proces w dużej organizacji. Spróbuje udowodnić, że nie zawsze trzeba ślepo podążać zgodnie z wytycznymi, by z sukcesem przeprowadzić cały projekt. Na przykładach ze swojego zawodowego doświadczenia pokaże, w jaki sposób można dostosować proces do potrzeb i sytuacji, na co warto zwrócić uwagę, gdzie można pójść na kompromis, a czego nie odpuszczać.
Anna Jozanis

Anna Jozanis

Z branżą UX związana od niemal 15 lat, do której trafiła przypadkiem i do dziś twierdzi, że nigdy nic lepszego nie mogło jej spotkać na ścieżce zawodowej. Zaczynała jako UX… FULL BIO
18:20
"Przyszłość UX Design & Research i ich wpływ na biznes"
Obecnie Airbnb przechodzi na model zarządzania produktem oparty na rynku. Decyzja o tych zmianach, w połączeniu z niedawnymi zwolnieniami pracowników, niekontrolowaną demokratyzacją badań oraz wykorzystaniu AI, stanowi moment do przemyślenia roli Designerów i UX Researcherów. W 2023 roku Airbnb ogłosiło zmianę w swojej strategii badań UX. Firma zamierza skupić się na badaniach opartych na danych i dowodach. Airbnb chce wykorzystywać dane z interakcji użytkowników z platformą, aby identyfikować obszary do poprawy. Firma chce również współpracować z naukowcami i ekspertami z dziedziny UX, aby opracowywać nowe metody badań. Ta zmiana strategii ma kilka ważnych konsekwencji dla przyszłości badań UX. Po pierwsze, wskazuje na rosnące znaczenie danych w badaniach UX. Po drugie, podkreśla potrzebę współpracy między badaczami UX a innymi dziedzinami, takimi jak sztuczna inteligencja i nauki o danych.
Aleksandra Dziewulska i Lucjan Romkowski

Aleksandra Dziewulska i Lucjan Romkowski

Aleksandra Dziewulska Badaczka doświadczeń użytkownika i ekspertka produktowa skupiona na tłumaczeniu potrzeb użytkowników na cele biznesowe przy uwzględnieniu ograniczeń i możliwości technologicznych. Wykładowczyni, mentorka. Zwolenniczka mądrej demokratyzacji. Lucjan Romkowski Analityk… FULL BIO
19:40
"Skąd się biorą klienci"
Czyli krótka rozprawa o tym jak Analityk Biznesowy – często do spółki z UX-em i Architektem – może pomóc w procesach sprzedażowych.
Tomasz Mehl

Tomasz Mehl

Analityk Biznesowy z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku IT. Karierę zawodową rozpoczął jako QA, a następnie w roli Analityka Biznesowego pracował w obszarze bankowości. Od 5 lat w Xebia pracuje… FULL BIO
20:30
"To tylko narzędzie"
W wystąpieniu zostanie przedstawiona refleksja nad rolą narzędzi w procesie projektowania. Omówiony będzie wpływ narzędzi na tworzenie projektów: czy są one jedynie środkiem ułatwiającym pracę, czy też mają znaczący wpływ na jakość projektów. Podczas prelekcji zostaną zaprezentowane różne perspektywy dotyczące użyteczności i potencjału narzędzi projektowych.
Marcin Ukleja

Marcin Ukleja

Projektant produktów cyfrowych, edukator, ekspert DesignOps w Allegro. Z wykształcenia architekt, ale od 10 lat projektuje już tylko produkty cyfrowe. Zaczynał od swoich projektów, freelance’u, a potem pracował w dużej… FULL BIO

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Xebia sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ulicy Suchej 3 moich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. (tj. Dz. U. z 2018 r., poz. 1000).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Xebia sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ulicy Suchej 3 moich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. (tj. Dz. U. z 2018 r., poz. 1000).