Rzeszów

29.01.2015

Jesteśmy w trakcie montażu materiału filmowego. Zanim go opublikujemy możesz zobaczyć pozostałe prezentacje z naszej bazy wiedzy.

Software Talks: Java na ławę

Odwołane

Spotkanie zakończone

29.01.2015 - 29.01.2015

Niestety musimy odwołać spotkanie z przyczyn niezależnych od nas

Rzeszów
ul. Matejki 8A

Zapraszamy programistów z Rzeszowa i okolic na kolejne spotkanie z cyklu Software Talks. Tym razem sesja będzie poświęcona Javie.

Spotykamy się w rzeszowskim pubie Mikrofon, aby w luźnej atmosferze porozmawiać o ciekawych zagadnieniach ze świata Javy.

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniem?
Zaglądaj na naszego Facebooka i Twittera.

Zobacz zdjęcie z wydarzenia na Facebooku. 

Przeczytaj cały opis
29.01.2015 | 18:00-29.01.2015 | 18:45 Rejestracja
29.01.2015 | 18:45
"Groovy i jego ecosystem."
Jeśli jesteś deweloperem Javy i jeszcze nie używasz Grooviego w swoich projektach – to już nadszedł czas, aby to zmienić! Pokażę Ci, jak szybko i łatwo wykorzystać potęgę, jaką daje nam Groovy oraz omówię narzędzia, które powinny znaleźć się w warsztacie każdego szanującego się Javowca.
Marcin Cetnarski

Marcin Cetnarski

“Skazany na Software” od ponad 10 lat, poszukiwacz Świętego Grala programowania, Scrum Master i fan Kaizen. Lubię poczytać dobry kod i obejrzeć niezłą prezentacje. ​ FULL BIO
29.01.2015 | 19:30
"Trwałe i replikowane komitety kolejkowe."
Systemy kolejkowe (messaging) zawsze były istotnym komponentem w architekturze systemów. Tak jest i teraz, wraz ze wzrostem popularności mikroserwisów czy “reactive programming”, obciążenie kolejek znacznie wzrasta, stawiając nowe wymagania co do ich wydajności i odporności na awarie i błędy. Przyjrzymy się podzbiorowi systemów kolejkowych: takim, które oferują zarówno lokalną trwałość danych, jak i ich replikacje. Innymi słowy chodzi o takie kolejki, które nie zgubią wiadomości nawet przy awarii serwera. Porównywać będziemy “tradycyjne” systemy: RabbitMQ, HornetQ i Kafka, jak też kolejkę opartą o bazę MongoDB i kolejkę-as-a-service od Amazona, SQS. Poza przeglądem protokołów i semantyki działania kolejek, zobaczymy jak szybko są w stanie przetwarzać wiadomości i jak się skalują. Wyposażeni w wykresy i nowe informacje, wybór właściwej implementacji systemu kolejkowego do następnego projektu powinien być znacznie prostszy!
Adam Warski

Adam Warski

„Jestem jednym z współzałożycieli SoftwareMill, gdzie koduję głównie używając Scali i innych ciekawych technologii. Część wolnego czasu spędzam nad różnymi projektami open-source, m.in. MacWire, Hibernate Envers, ElasticMQ, Veripacks. W trakcie… FULL BIO
29.01.2015 | 20:15
"NoSQL na każdą okazję."
Wielka fala fascynacji NoSQL chyba już za nami. W środowiskach programistycznych sporo jest niezwykle silnych opinii, że „w czasach niepodzielnych rządów SQL” było lepiej lub gorzej. Tak jednostronne opinie zwykle wynikają z niedoinformowania lub niewłaściwego korzystania z któregoś z rozwiązań. Przyjrzymy się kilku przykładom z domeny NoSQL, jak: MongoDB, redis, Neo4j i pokrótce porównamy je z tradycyjnymi rozwiązaniami. Znając ich mocne i słabe strony, dużo łatwiej będzie nam dobrać właściwe narzędzie, pasujące do specyfiki naszego systemu.
Michał Borkowski

Michał Borkowski

Michał tworzy oprogramowanie. Kiedy nie programuje, lubi dzielić się wiedzą z praktykantami, studentami i przypadkowymi przechodniami. W wolnym czasie lubi eksperymentować z niszowymi technologiami i robić proste rzeczy od podstaw… FULL BIO