Rzeszów

12.04.2018

Jesteśmy w trakcie montażu materiału filmowego. Zanim go opublikujemy możesz zobaczyć pozostałe prezentacje z naszej bazy wiedzy.

Software Talks: Rzeszów

Odwołane

Spotkanie zakończone

12.04.2018 - 12.04.2018

Niestety musimy odwołać spotkanie z przyczyn niezależnych od nas

Rzeszów
ul. Okrzei 7

Zapraszamy na kolejną odsłonę Software Talks w Rzeszowie. Tym razem przygotowaliśmy dla Was prelekcje m.in. o .NET Core i Docker. Spotykamy się w restauracji Bohema.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat wykorzystania możliwości .NET Core i Docker w praktyce? Przyjdź i posłuchaj o doświadczeniach naszych prelegentów.

Czwartkowy wieczór otworzy Grzegorz Oronowicz, który przedstawi studium przypadku o tym, co można zrobić kiedy mamy ograniczenia czasowe i musimy trzymać się wyznaczonego deadline’u. Grzegorz opowie, dlaczego w takim przypadku przydatny jest system kolejkowy.

Następnie Przemysław Pogorzelec przybliży temat .NET Core, który w połączeniu z Dockerem oraz chmurą Azure może znacznie ułatwić zarządzanie projektami oraz zależnościami między nimi.

Po prezentacjach zapraszamy na networking, podczas którego porozmawiamy i wymienimy się doświadczeniami.

Zainteresowany? Zapisz się na wydarzenie. Widzimy się w Restauracji Bohema.

Przeczytaj cały opis
12.04.2018 | 17:30-12.04.2018 | 18:00 Rejestracja
12.04.2018 | 18:00
"Lucky you! Kiedy czas nas goni"
Gdzieś w przestworzach, pomiędzy niebem a ziemią, schowany pomiędzy chmurami, istniał sobie fajny system generujący ciekawe oferty dla klientów. Każdej nocy, działał przez kilka godzin wyszukując kandydatów i oferty dla nich, a na końcu wysyłał responsywnego maila. I wszystko byłoby jak dawniej, gdyby nie jeden mały szczegół – "wymagania zawsze się zmieniają". Pewnego dnia, kreatywny marketing wymyślił, żeby wysyłać jeszcze więcej ofert powiększając swoje "revenue" ku uciesze klientów otrzymujących super promocje. Stary dobry system, wyśrubowany do granic możliwości poprzez wątki, stanął przed nowym wyzwaniem. I co tu począć? Kto mu pomoże? Wtem pojawili się dzieleni śmiałkowie z zacną ideą ale też i z ciężkim sprzętem do zadań specjalnych - systemem kolejkowym (RabbitMQ). W swojej części opowiem o tym co można zrobić kiedy mamy ograniczenia czasowe i zadanie musi się wyrabiać w określonym czasie. Jak można wykorzystać do tego system kolejkowy?
Grzegorz Oronowicz

Grzegorz Oronowicz

Grzegorz jest architektem-kameleonem. Z jednej strony spec-programista, z drugiej architekt chmurowy, z trzeciej architekt na poziomie koncepcji biznesowych. Na co dzień zajmuje się rozwijaniem oprogramowania w Xebia w technologii .NET.… FULL BIO
12.04.2018 | 18:45-12.04.2018 | 19:00 Przerwa
12.04.2018 | 19:00
"Budowanie niezawodnych aplikacji z wykorzystaniem .NET Core i Docker."
Zarządzanie projektami i zależnościami między nimi może być problematyczne. Jeśli dodamy do tego presję czasu, deadliny to staje się to jeszcze bardziej złożone. Na prezentacji dowiesz się, jak nowe technologie tj. .NET Core w połączeniu z Dockerem oraz chmurą Azure pozwalają ten problem zminimalizować.
Przemysław Pogorzelec

Przemysław Pogorzelec

Przemek jest .Net Developerem w PGS Software. Interesuje się nowymi technologiami, a po godzinach rozwija się jako DevOps. Na co dzień pracuje z technologiami .Net, Docker czy Azure. FULL BIO
12.04.2018 | 19:45-12.04.2018 | 21:00 Networking