Gdańsk

02.02.2016

Jesteśmy w trakcie montażu materiału filmowego. Zanim go opublikujemy możesz zobaczyć pozostałe prezentacje z naszej bazy wiedzy.

Software Talks: Trójmiasto #2

Odwołane

Spotkanie zakończone

02.02.2016 - 02.02.2016

Niestety musimy odwołać spotkanie z przyczyn niezależnych od nas

Gdańsk
Słowackiego 19

Nadchodzące spotkania

Zapraszamy już na drugie spotkanie Software Talks w Trójmieście! Software Talks to cykl spotkań, na które zapraszamy najlepszych prelegentów z Polski i z zagranicy. Uczestnicy mogą liczyć na nieformalną atmosferę, smaczne piwo i przekąski oraz solidną dawkę wiedzy. Poprzednia edycja Software Talks w Gdańsku okazała się wielkim sukcesem, więc zapraszamy ponownie!

Na najbliższym spotkaniu możecie liczyć na same gwiazdy. Wystąpią Tomasz Zieliński – programista Android i Team Leader w PGS Software, Natalia Krawczyk –  IT QA Specialist i Team Leader w PGS Software oraz Hans Schaefer Przewodniczący Norwegian Testing Board, konsultant firm takich jak Nokia, Statoil oraz Bombardier, wykładowca i znany na świecie prelegent.

Organizatorem i sponsorem spotkania jest firma PGS Software

Partnerzy:

SJSI Testerzy.pl
TrójQA
Przeczytaj cały opis
02.02.2016 | 18:00-02.02.2016 | 18:30 Witanie gości
02.02.2016 | 18:30
"Dzielnica ślepych uliczek, czyli o ewolucji urządzeń mobilnych."
Spójrz na swojego smartfona. Kilka rdzeni, kilka gigabajtów RAM-u, ekran HD. Kilkanaście lat temu mieliśmy tysiąc razy słabsze procesory, dziesięć tysięcy razy mniejszą pamięć i sto razy większe ambicje. Opowiem o ślepych uliczkach, w które ładowali się liczni producenci urządzeń mobilnych, innowacjach, które pojawiały się dekadę za wcześnie i krętej ścieżce, która doprowadziła nas do urządzeń, jakie znamy dziś.
02.02.2016 | 19:30
"Wzorce w automatyzacji testów aplikacji webowych."
Prelekcja będzie przeglądem wzorców oraz anty-wzorców projektowych stosowanych w automatyzacji aplikacji webowych. Spojrzymy na zastosowanie wzorców jako rozwiązanie na najczęściej spotykane problemy w automatyzacji testów – takie jak stabilność czy utrzymanie testów. Omówimy m.in. Page Object Pattern i Action Wrapper Pattern. Na koniec zaprezentuję również kilka najczęściej popełnianych błędów w automatyzacji.
Natalia Krawczyk-Grzegorzewicz

Natalia Krawczyk-Grzegorzewicz

Certyfikowana Test Manager i pasjonatka QA. Od prawie 10 lat testuje oprogramowanie i procesy z nim związane. Pracuje w Xebia, gdzie oprócz pracy projektowej jako QA Architekt, zajmuje się również… FULL BIO
02.02.2016 | 20:45
"Test Prioritization Based on Risks and Benefits."
Podczas prelekcji Hans opowie o dwóch ciekawych sposobach testowania. Pierwszym będzie risk-based testing, który skupia się na priorytetyzowaniu najbardziej zagrożonych obszarów aplikacji. Odmienną filozofię reprezentuje benefit-based testing. Tutaj tester skupia się przede wszystkim na elementach systemu, które zapewniają użytkownikom największą korzyść. Jak mówi sam Hans Schaefer: „Testowanie to zazwyczaj ostatni krok w tworzeniu oprogramowania. Wszystkie opóźnienia z poprzednich etapów nawarstwiają się w tym punkcie, więc testy prowadzone są pod ogromnym ciśnieniem czasu i budżetu”. Jak najlepiej poradzić sobie w takiej sytuacji? Zainteresowanych odpowiedzią zapraszamy do rejestracji.
Hans Schaefer

Hans Schaefer

Przewodniczący Norwegian Testing Board, wykładowca, konsultant FULL BIO