Wejdź Frontem! [GDAŃSK]

Odwołane

Spotkanie zakończone

12.10.2023, 16:30

Niestety musimy odwołać spotkanie z przyczyn niezależnych od nas. Przepraszamy!

Gdańsk
Jana z Kolna 11

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji

Wejdź Frontem! [GDAŃSK]

Odwołane

Spotkanie zakończone

12.10.2023, 16:30

Niestety musimy odwołać spotkanie z przyczyn niezależnych od nas

Gdańsk
Jana z Kolna 11

Frontend w 2023 roku ma wiele twarzy i z każdym rokiem daje coraz więcej możliwości. Jest on równie barwny i różnorodny w Xebii. Chcemy Wam pokazać ułamek tego co potrafią nasi Developerzy podczas Drzwi Otwartych Frontendu!

Nasi Frontendowcy podzielą się z Wami tematami, które zgłębili przy okazji pracy projektowej i własnego rozwoju „po godzinach”. Posłuchacie nie tylko o praktykach dotyczących korzystania z NX-a przy tworzeniu skalowalnej architektury, ale też dowiecie się jak zacząć swoją przygodę z IoT oraz uzyskacie odpowiedź na pytanie: „jak to jest z tą wydajnością różnych frameworków?”.

Poza sporą dawką wiedzy nie zabraknie również dyskusji przy naszym WybITnym piwie i pizzy 🍻🍕

Dla kogo spotkanie?

Na Drzwiach Otwartych odnajdą się miłośnicy JS-a o różnym poziomie zaawansowania (niezależnie do tego, za jakim frameworkiem jesteście!). Dobrane tematy pozwolą Wam poszerzyć frontendowe horyzonty i kto wie? Może usłyszycie o bibliotece lub podejściu, które zastosujecie w następnych projektach!

Kiedy i gdzie?

🗓️ Data: 12.10.2023 r.
🕐 Godzina: 16:30-19:30
🏙️ Miejsce: Gdańsk, ul. Jana z Kolna 11

Uwaga! Ze względu na formułę spotkania liczba miejsc jest ograniczona.
Formularz zapisów znajduje się na dole strony – po wypełnieniu formularza poczekaj na e-mail potwierdzający.

Agenda:

16:30 – 17:00

Networking

17:00 – 17:10

Przywitanie uczestników

17:10 – 18:00

Wizualizacje na Frontendzie – nie ograniczajmy się do CRUD-ów

Jak ożywić statyczną stronę WWW? Czy osoba bez zaawansowanej wiedzy matematyczno-fizycznej może tworzyć złożone wizualizacje 2D/3D? Czym są wizualizacje danych?  Na te pytania i nie tylko postaram się odpowiedzieć oraz przybliżyć Wam świat 3D na Frontendzie.

Piotr Luśnia
Frontend Developer. Entuzjasta sztuki, podróżnik, programista. Swoje pierwsze kroki w świecie IT stawiał jako Mobile i Fullstack Developer. Wykorzystując zdolności artystyczne ukierunkował się jednak w stronę Frondendu jak i Designu. Od początku jest związany z frameworkiem Angular. W nim widzi szanse na dalszy rozwój jak i możliwości budowania coraz to bardziej złożonych projektów.

18:00 – 18:15

Przerwa

18:15 – 19:00

LTD – metoda budowania Design Systemów

POV: Konsekwencja wizualna w Twoim projekcie jest żadna. Designy w Figmie wyglądają jak stragany na odpuście. W kodzie jest 400 komponentów. Każdy inny, a wszystkie niby takie same. Wdrożenie widoku listy to zadanie na 50 sprintów.
Diagnoza jest prosta: trzeba robić design system. Problemy są klasyczne: nikt w teamie nie ma w tym doświadczenia, czas jest palony na odkrywanie rozwiązań, a klient oczywiście nie ma na to budżetu.
Na szczęście jest coś takiego jak LTD – metoda budowania Design Systemów przy ograniczonych zasobach.

Jakub Hajduk
Principal Frontend Developer/Design System Architect. Na front endzie oficjalnie od 2014 roku. Od 2019 roku mocno zorientowany na design systemy, w czym bardzo pomaga mu poprzednie doświadczenie projektanta UI.

19:00 – 19:30

Networking

Przeczytaj cały opis

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Xebia sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ulicy Suchej 3 moich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. (tj. Dz. U. z 2018 r., poz. 1000).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Xebia sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ulicy Suchej 3 moich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. (tj. Dz. U. z 2018 r., poz. 1000).