Wejdź Frontem! [RZESZÓW]

Odwołane

Spotkanie zakończone

12.10.2023, 16:30

Niestety musimy odwołać spotkanie z przyczyn niezależnych od nas. Przepraszamy!

Rzeszów
ul. Generała Stanisława Maczka 6

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji

Wejdź Frontem! [RZESZÓW]

Odwołane

Spotkanie zakończone

12.10.2023, 16:30

Niestety musimy odwołać spotkanie z przyczyn niezależnych od nas

Rzeszów
ul. Generała Stanisława Maczka 6

Frontend w 2023 roku ma wiele twarzy i z każdym rokiem daje coraz więcej możliwości. Jest on równie barwny i różnorodny w Xebii. Chcemy Wam pokazać ułamek tego co potrafią nasi Developerzy podczas Drzwi Otwartych Frontendu!

Nasi Frontendowcy podzielą się z Wami tematami, które zgłębili przy okazji pracy projektowej i własnego rozwoju „po godzinach”. Posłuchacie nie tylko o praktykach dotyczących korzystania z NX-a przy tworzeniu skalowalnej architektury, ale też dowiecie się jak zacząć swoją przygodę z IoT oraz uzyskacie odpowiedź na pytanie: „jak to jest z tą wydajnością różnych frameworków?”.

Poza sporą dawką wiedzy nie zabraknie również dyskusji przy naszym WybITnym piwie i pizzy 🍻🍕

Dla kogo spotkanie?

Na Drzwiach Otwartych odnajdą się miłośnicy JS-a o różnym poziomie zaawansowania (niezależnie do tego, za jakim frameworkiem jesteście!). Dobrane tematy pozwolą Wam poszerzyć frontendowe horyzonty i kto wie? Może usłyszycie o bibliotece lub podejściu, które zastosujecie w następnych projektach!

Kiedy i gdzie?

🗓️ Data: 12.10.2023 r.
🕐 Godzina: 16:30-19:45
🏙️ Miejsce: Rzeszów, ul. Generała Stanisława Maczka 6

Uwaga! Ze względu na formułę spotkania liczba miejsc jest ograniczona.
Formularz zapisów znajduje się na dole strony – po wypełnieniu formularza poczekaj na e-mail potwierdzający.

Agenda:

16:30 – 17:00

Networking

17:00 – 17:10

Przywitanie uczestników

17:10 – 18:00

O strumieniach i ich przyszłości

Programowanie reaktywne to jedna z najważniejszych technik, z którymi powinniśmy się zapoznać. Jednakże, niewłaściwe jej wykorzystanie może przynieść więcej szkody niż pożytku. W prezentacji skupie się na tym, jak efektywnie wykorzystywać strumienie RxJS, jak unikać najczęstszych błędów oraz jakie są najlepsze praktyki. Porozmawiamy też o sygnałach w Angularze, ich implementacji w projekcie, przypadkach użycia oraz jaka jest przyszłość RxJS i sygnałów.

Mateusz Aniołek
Senior Frontend Developer. Z programowaniem związany ponad 10 lat, zaczynał w szkole podstawowej, tworząc proste programy w Delphi. Później nastała krótka era PHP, a od 8 lat tworzy aplikacje frontendowe w Angularze i ReactJS. Pracując w firmach produktowych i software house’ach, brał udział w wielu różnych projektach z dziedzin e-commerce, reklama. Prywatnie – mąż, ojciec dwójki dzieci i niedzielny grajek na gitarze elektrycznej. W miarę możliwości smakuje w dobrych whisky i piwa kraftowych.

18:00 – 18:15

Przerwa

18:15 – 19:15

Porównanie wydajności frameworków (Next.js, Angular Universal, Remix, Qwik City, Sveltekit)

Jak poszczególne frameworki radzą sobie pod względem wydajności? Porównanie podstawowych wskaźników na podstawie dokładniej takiej samej aplikacji, stworzonej w najpopularniejszych meta frameworkach (Next.js, Remix, Qwik City, Sveltekit, Angular Universal)

Dawid Buliński

Frontend developer w Xebia, od początku swojej przygody związany z Reactem i Typescriptem. Budował zarówno aplikacje SPA jak i SSR/SSG z wykorzystaniem Next.js oraz Gatsby. Fan nowych technologii i narzędzi, zwłaszcza w świecie Reacta. Od zawsze poszukuje sposobu na tworzenie prostszych i czytelniejszych aplikacji.

19:15 – 19:45

Networking

Przeczytaj cały opis

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Xebia sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ulicy Suchej 3 moich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. (tj. Dz. U. z 2018 r., poz. 1000).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Xebia sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ulicy Suchej 3 moich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. (tj. Dz. U. z 2018 r., poz. 1000).