Joanna Balicka-Strzelec

Joanna Balicka-Strzelec

Head of Product Design | Xebia

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej. Z wyróżnieniem obroniła dyplom na specjalizacji Grafika Komputerowa i Metody Numeryczne na naukowym wydziale Podstawowych Problemów Techniki. Dla niej design i matematyka mają wspólny mianownik – dogłębne zrozumienie istoty rzeczy prowadzi do rozwiązania problemu.

Z UX związana od zawsze. Znalazła tu wyzwania, dynamikę, rozwój, wspaniałych fachowców i możliwość tworzenia dla ludzi. W tej dyscyplinie liczy się dla niej przekraczanie granic kulturowych, czasowych i międzyludzkich. Z pełnym zaangażowaniem pobudza kreatywność, opracowuje koncepcje, moderuje spotkania, prezentuje i opowiada o designie.

Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami o różnych profilach w branży IT. Na co dzień, jako Head Product Design w firmie Xebia wspiera Architektów Oprogramowania, Analityków Biznesowych i Projektantów UX i UI w tworzeniu pięknych i mądrych produktów. Od wielu lat związana z Uniwersytetem SWPS początkowo jako mentor, potem jako ekspert Strategii Produktu.