22.03.2021

Jesteśmy w trakcie montażu materiału filmowego. Zanim go opublikujemy możesz zobaczyć pozostałe prezentacje z naszej bazy wiedzy.

Angular Week

Odwołane

Spotkanie zakończone

22.03.2021 - 26.03.2021

Niestety musimy odwołać spotkanie z przyczyn niezależnych od nas


Angular Week to 5-dniowa konferencja online wypełniona prelekcjami o Frontendzie, a w szczególności o Angularze. Porozmawiamy m.in. o architekturze, designie, kompetencjach miękkich. Swoimi doświadczeniami podzielą się eksperci z PGS Software oraz goście z polskiej społeczności Angular. Wstęp wolny!

Każdy dzień Angular Week to spora dawka wiedzy na temat Frontu. Oprócz prezentacji, zaplanowana jest przestrzeń do wymiany doświadczeń wśród społeczności frontendowej. Zobacz, co przygotowaliśmy na poszczególne dni!

Dzień Architektury – 22 marca (poniedziałek)

• Poznasz różnice między modelami architektury frontendowej w aplikacjach Angularowych.
• Dowiesz się, kiedy warto rozważyć wprowadzenie koncepcji Micro Frontends.
• Panel dyskusyjny: Skalowanie architektury – zestawienie koncepcji NX vs Micro Frontends.

Dzień Społeczności #1 – 23 marca (wtorek)

• Dowiesz się, jak tworzyć aplikacje mobilne wykorzystując Angulara. Poznasz główne różnice pomiędzy Ionic a NativeScript, a także wady i zalety wykorzystania takich rozwiązań.
• Lightning Talks – goście
• Panel dyskusyjny: Wymiana doświadczeń z rekrutacji IT.

Dzień Designu – 24 marca (środa)

• Dowiesz się, czym jest Angular CDK, jak skorzystać z jego możliwości w projekcie oraz jak zbudować prosty komponent wykorzystujący Angular CDK.
• Dowiesz się, jak wprowadzić design system od zera. Poznasz praktyczne rozwiązania realnych problemów.
• Panel dyskusyjny: Wymiana doświadczeń na polu design systemów.

Dzień Społeczności #2 – 25 marca (czwartek)

• Poznasz podstawowe założenia DevOps. Zdobędziesz wiedzę pomocną przy samodzielnej konfiguracji procesów CI/CD oraz narzędzi wspomagających w niwelowaniu długu technologicznego i dostarczaniu oprogramowania wysokiej jakości. 
• Lightning Talks – goście
• Panel dyskusyjny: Co ma chmura do frontu?

Dzień Kompetencji Miękkich – 26 marca (piątek)

• Dowiesz się, czym jest marka osobista w branży IT, jak ją budować i dlaczego jest to istotne.
• Poznasz pragmatyczne podejście do code review, miękkie techniki wspomagają code review oraz technikę FUKO. Dowiesz się, czy warto priorytetyzować uwagi za pomocą techniki MoSCoW.
• Panel dyskusyjny: Kim jest senior? Senior i co dalej? Frontend Architect jako kierunek rozwoju.

Wydarzenie odbędzie się 22-26 marca. W każdy dzień spotykamy się o godz. 18:00. Zapraszamy do udziału!

Patronem medialnym wydarzenia jest portal Just Join IT.

Pobierz Agendę

Przeczytaj cały opis
"NX – Panaceum na wszystko?"
Tworząc architekturę aplikacji frontendowej stoimy przed wyborem, który rzutuję na przyszłość aplikacji w aspektach tak jak: - Wdrażanie nowego kodu - Jakość i kształt FrontendOps - Możliwość zmian - Skalowalność - Próg wejścia - I wiele innych… Szukając odpowiedniej metodyki lub narzędzia, szybko można trafić na rozwiązanie wspierające podejście monorepo a mianowicie Nx extension. Dodatkowo wielu Angularowych architektów proponuje to rozwiązanie i na nim bazuje. W trakcie prezentacji odpowiemy na zadane w tytule pytanie, czy Nx to faktycznie panaceum na wszystko? A jeżeli nie, to jakie mamy alternatywy?
Szymon Pawlak

Szymon Pawlak

Pasjonat rozwiązań webowych zwracający uwagę, na jakość i czytelność kodu. Karierę zaczynał, jako full-stack, po czym wybrał ścieżkę rozwoju, jako frontendowiec. Organizator warsztatów angular. Gdy nie programuje – ćwiczy trójbój… FULL BIO
"Czy Micro Frontends może tworzyć dobraną parę z Angularem lub Reactem?"
Micro Frontends to gorący temat w ostatnim czasie. Czy projektując architekturę aplikacji Angularowej lub Reactowej możemy skorzystać w wygodny sposób z koncepcji Micro Frontends? Jeśli tak, to czy zawsze jest to na pewno najlepsze wyjście? W prezentacji odpowiemy sobie na powyższe pytania, a przede wszystkim pokażemy jeden z potencjalnych sposobów na zaimplementowanie takiego rozwiązania.
Marcin Milewicz

Marcin Milewicz

Programista z pasji od ponad dwóch dekad. Principal Developer, Frontend Architect oraz Frontend Tech Leader w Xebia Poland. Po godzinach Toastmaster, miłośnik podróży, gór oraz psychologii silnych stron. Silnie nastawiony… FULL BIO
"Ionic vs Nativescript – czyli świat frontendu w świecie mobilnym"
Czy Frontend Developer znający framework Angular może łatwo tworzyć wieloplatformowe aplikacje mobilne? Porównanie framework’ów Ionic oraz Nativescript. Wady i zalety tworzenia aplikacji za pomocą tych framework’ów. Jak wygląda przykładowa aplikacja napisana w Ionicu z Angularem.
Piotr Luśnia

Piotr Luśnia

Entuzjasta sztuki, podróżnik, programista. Swoje pierwsze kroki w świecie IT stawiał jako Mobile i Fullstack Developer. Wykorzystując zdolności artystyczne ukierunkował się jednak w stronę Frondendu jak i Designu. Od początku… FULL BIO
"Lightning Talk: Testowanie RxJS z użyciem Marbles"
RxJS to potężne narzędzie do przetwarzania strumieni danych i eventów. Mogą one splatać się w skomplikowaną logikę i być znacząco rozłożone w czasie. Jak skutecznie przetestować taki kod w teście trwającym milisekundy?
Jakub Szafraniec

Jakub Szafraniec

Na co dzień Frontend Developer w Ciklum. Uzależniony od Typescriptu. W przeszłości także programista full stack. W wolnych chwilach lata dronem FPV. FULL BIO
"Lightning Talk: Angular Elements – łączymy się z innymi"
Webcomponents to temat, który budzi ostatnio wiele emocji. Angular również proponuje swoje narzędzia do ich tworzenia. Sprawdzimy, jak to zrobić, czy warto i czy ma to sens.
Tomasz Chomicz

Tomasz Chomicz

Człowiek o wielu pasjach i talentach. Jako Frontend Developer zbierał doświadczenie w wielu różnych technologiach - Angular, React, WebComponents, natywny JS. Jak twierdzi - każda technologia ma rozwiązywać konkretne problemy… FULL BIO
"Angular CDK – magiczna różdżka w świecie Angulara"
Czym jest Angular CDK? Jakie niesie za sobą możliwości? Co w sobie zawiera? Gdzie się podział mój modal? - Angular CDK Overlay. Przejdźmy do innego wymiaru - Czym jest Portal? Omówienie przykładu prostego komponentu stworzonego z Angular CDK.
Piotr Luśnia

Piotr Luśnia

Entuzjasta sztuki, podróżnik, programista. Swoje pierwsze kroki w świecie IT stawiał jako Mobile i Fullstack Developer. Wykorzystując zdolności artystyczne ukierunkował się jednak w stronę Frondendu jak i Designu. Od początku… FULL BIO
"Oszukali nas! Czyli czego nauczyłem się wprowadzając Design System od zera"
Garść praktycznej wiedzy z procesu wprowadzania design systemu od zera. Trochę mniej o teorii i podstawach, a więcej o realnych problemach z jakimi się spokaliśmy i w jaki sposób je rozwiązaliśmy.
Jakub Hajduk

Jakub Hajduk

Principal Frontend Developer i Design System Architect. Na front endzie oficjalnie od 2014 roku. Od 2019 roku mocno zorientowany na design systemy, w czym bardzo pomaga mu poprzednie doświadczenie projektanta… FULL BIO
"AngularOps. Automatyzacja i dobre praktyki dostarczania aplikacji Angular"
DevOps - termin, o którym każdy słyszał, ale jakie to ma znaczenie w pracy programisty Angular? Podczas prezentacji przedstawię podstawowe założenia DevOps i odpowiedzialności zespołów pracujących w tej kulturze. Przykładowy pipeline CI/CD posłuży do omówienia koncepcji wytwarzania oprogramowania wysokiej jakości z niskim długiem technologicznym. Poznasz dobre praktyki i narzędzia usprawniające deployment aplikacji Angular.
Kamil Zasada

Kamil Zasada

Z Frontendem związany od ponad 10 lat. W Xebia tworzy i rozwija produkty dla międzynarodowych klientów, a jako Team Leader dba o rozwój zespołów i całego Działu Frontend w firmie.… FULL BIO
"Lightning Talk: Template literal types – po co to komu, na co to komu?"
TypeScript 4.1, pomimo że to wydanie minor, przyniósł jedną z większych aktualizacji. Wprowadził Template Literal Types. Zakładam, że widzieliście szalone przykłady z parserami lub silnikiem SQL działających na typach. Fajnie. Jednak nie odpowiada to na nasze pytanie "po co to komu i na co to komu?" Podczas tego lightning talka opowiem, czym są Template Literal Types i rzucimy okiem na bardziej realne scenariusze ich wykorzystania.
Michał Michalczuk

Michał Michalczuk

Gada, występuje i nagrywa o rzeczach związanych z Front-end’em i IT. Głównie #typescript #nodejs. Współprowadzi front-end’owe „Śniadania z Programowaniem” z JustJoin.it FULL BIO
"Lightning Talk: Good testing hygiene w Angularze"
O czym będzie? Podzielę się kilkoma tipami i przemyśleniami na temat praktyk testowania w Angularze. * Co zrobić, żeby refactoring reużywalnej dyrektywy nie wpływał na dziesiątki innych testów? * Gdzie szukać memory leaków w testach? * Jak uniknąć testów które wykonują się kilkanaście sekund zamiast milisekund?
Piotr Lewandowski

Piotr Lewandowski

Piotr pracuje w Dynatrace jako Senior Software Engineer oraz Team Leader zespołu Core UI, gdzie zarządzamy architekturą UI by kolejne kilkanaście zespołów nie musiało się skupiać na niskopoziomowych głupotkach :)… FULL BIO
"Programisto, nawet jeśli o tym nie wiesz, to codziennie budujesz swoją markę osobistą!"
Marka osobista często kojarzy się nam tylko z powszechnie znanymi osobami. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że jako developerzy budujemy także swoją markę osobistą każdego dnia. Jeśli odpowiemy sobie na pytanie czym jest w rzeczywistości marka osobista w branży IT to będziemy mogli świadomie ją budować oraz traktować jako sprzymierzeńca na drodze naszej kariery.
Marcin Milewicz

Marcin Milewicz

Programista z pasji od ponad dwóch dekad. Principal Developer, Frontend Architect oraz Frontend Tech Leader w Xebia Poland. Po godzinach Toastmaster, miłośnik podróży, gór oraz psychologii silnych stron. Silnie nastawiony… FULL BIO
"Pragmatyczne code review – oręż programisty w walce o dobry kod"
Code Review jest nam powszechnie znaną techniką. Praktycznie w każdym zespole w stopniu mniejszym lub większym code review stoi na straży dobrego kodu. Czasami jednak code review staje się źródłem problemów komunikacyjnych. Jako developerzy często jesteśmy mocni technicznie, ale czy na pewno mamy umiejętności w odebieraniu i przekazywaniu informacji zwrotnej? Jak techniki takie jak MoSCoW lub FUKO mogą wspierać nas w pragmatycznym code review?
Marcin Milewicz

Marcin Milewicz

Programista z pasji od ponad dwóch dekad. Principal Developer, Frontend Architect oraz Frontend Tech Leader w Xebia Poland. Po godzinach Toastmaster, miłośnik podróży, gór oraz psychologii silnych stron. Silnie nastawiony… FULL BIO