08.11.2021

Jesteśmy w trakcie montażu materiału filmowego. Zanim go opublikujemy możesz zobaczyć pozostałe prezentacje z naszej bazy wiedzy.

React Days by PGS Software

Odwołane

Spotkanie zakończone

08.11.2021 - 10.11.2021

Niestety musimy odwołać spotkanie z przyczyn niezależnych od nas


React Days to 3-dniowe wydarzenie online dedykowane społeczności skupionej wokół technologii React. Nasi prelegenci podzielą się swoimi doświadczeniami z codziennej pracy przy projektach, odkryciami w zakresie nowinek technologicznych i wiedzą z obszaru designu. Wstęp wolny (niezależnie od tego, w jakim frameworku piszesz!)

Każdy dzień React Days to spora dawka wiedzy o tej technologii. Oprócz prezentacji zaplanowana jest przestrzeń do wymiany doświadczeń oraz quiz. Zobacz, co przygotowaliśmy na poszczególne dni!

Day 1 – 8 listopada (poniedziałek)

• Dlaczego remix? Czym różni się od Next.js i Gatsby. Ładowanie danych, sposób na mutowanie danych i stylowanie w Remix.
•  Nie będzie to pokazanie jak zrobić „hello world” z wykorzystaniem Reacta. Porozmawiamy raczej, dlaczego React stał się najbardziej popularną biblioteką do tworzenia aplikacji webowych (i nie tylko) oraz dlaczego ta popularność wciąż rośnie.
• Q&A i Quiz!

Day 2 – 9 listopada (wtorek)

• Opowiemy o bezpieczeństwie aplikacji Reactowych.
• Czym jest React Query? Za co odpowiada? Pokażemy w praktyce, jakie problemy można dzięki temu rozwiązać.
• Q&A i Quiz!

Day 3 – 10 listopada (środa)

• Opowiemy o Design Tokenach.
• Krótka historia ewolucji pisma – od liter kutych w Rzymie, aż po fonty i Internet.
• Q&A i Quiz!

Przeczytaj cały opis
08.11.2021 | 18:00
"Brakujące wprowadzenie do Reacta"
Wbrew pozorom nie będzie to pokazanie jak zrobić "hello world" z wykorzystaniem Reacta. Opowiem raczej, dlaczego React stał się najbardziej popularną biblioteką do tworzenia aplikacji webowych (i nie tylko) oraz dlaczego ta popularność wciąż rośnie.
Damian Kowalski

Damian Kowalski

Frontend Developer z 12-letnim doświadczeniem w pracy nad wszelkiej maści aplikacjami. Poza tym gra amatorsko w piłkę nożną, interesuję się VRem i rynkiem krypto. FULL BIO
08.11.2021 | 19:00
"Lepsza aplikacja web z react i remix.run"
Dlaczego remix? Remix vs Next.js vs Gatsby, Loadery – sposób na ładowanie danych, Akcje – sposób na mutowanie danych, Stylowanie w Remix.
Dawid Buliński

Dawid Buliński

Frontend developer w Xebia, od początku swojej przygody związany z Reactem i Typescriptem. Budował zarówno aplikacje SPA jak i SSR/SSG z wykorzystaniem Next.js oraz Gatsby. Fan nowych technologii i narzędzi,… FULL BIO
09.11.2021 | 18:00
"Bezpieczeństwo aplikacji Reactowych"
Wybór odpowiednich narzędzi w projekcie zawsze wymaga odpowiedzi na szereg pytań i wątpliwości. Jedną z powtarzających się kwestii jest bezpieczeństwo aplikacji. "Czy framework X jest bezpieczny? Czy nie lepiej użyć frameworku Y?". Postaram się odpowiedzieć na to pytanie w kontekście Reacta, wskazać gdzie możemy popełnić błędy i jakie są moje praktyki na bezpieczną aplikację frontendową.
Mateusz Bochyński

Mateusz Bochyński

Pracę z Reactem zaczął ponad 5 lat temu. W PGS Software od 3 lat jako frontend developer i team leader, wcześniej fullstack w node.js. Lubi rozmawiać o wydajności, bezpieczeństwie i… FULL BIO
09.11.2021 | 19:00
"React Query: asynchroniczny manager stanu w praktyce"
W swojej prezentacji pokażę czym jest React Query oraz opowiem, za co tak naprawdę odpowiada. Na praktycznych przykładach pokaże jakie problemy dzięki niemu możemy rozwiązać oraz jak proste może być pracowanie z server-state.
Piotr Szarmach

Piotr Szarmach

Pasjonat aplikacji webowych, tech lead, frontendowiec od ponad 8 lat. Zawodowo specjalizujący się głównie w językach JavaScript / TypeScript. Propagator czystego, zgodnego ze sztuką kodu, zwolennik prostych rozwiązań. Na codzień… FULL BIO
10.11.2021 | 18:00
"Design Tokeny, czyli Ty klep ficzery a kolory zostaw dizajnerom."
"O ja, znowu nowe kolory, a odstępy to już setny raz zmieniam... Po jakiego wała ja się w tym babram?" - Często myślisz w ten sposób? No to może warto zapoznać się z Design Tokenami? Zapraszam. Opowiem czym są, do czego służą i w czym Ci pomogą.
Jakub Hajduk

Jakub Hajduk

Principal Frontend Developer i Design System Architect. Na front endzie oficjalnie od 2014 roku. Od 2019 roku mocno zorientowany na design systemy, w czym bardzo pomaga mu poprzednie doświadczenie projektanta… FULL BIO
10.11.2021 | 19:00
"Typografia. Od liter kutych po fonty internetowe."
Krótka historia ewolucji pisma (litery kute w Rzymie, minuskuła karolińska, Gutenberg, italika, linotype, typografia modernistyczna, fotoskład aż do fontów I internetu) – co im zawdzięczamy
Grzegorz Laszczyk

Grzegorz Laszczyk

Frontend developer z dwudziestoletnią praktyką w składzie tekstu. Składał materiały do druku, głównie książki. Dziesięć lat prowadził zajęcia z grafiki komputerowej, składu tekstu I przygotowania do druku. FULL BIO

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Xebia sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ulicy Suchej 3 moich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. (tj. Dz. U. z 2018 r., poz. 1000).

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Xebia sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ulicy Suchej 3 moich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. (tj. Dz. U. z 2018 r., poz. 1000).