Gdańsk

01.10.2015

Jesteśmy w trakcie montażu materiału filmowego. Zanim go opublikujemy możesz zobaczyć pozostałe prezentacje z naszej bazy wiedzy.

Software Talks: Trójmiasto

Odwołane

Spotkanie zakończone

01.10.2015 - 01.10.2015

Niestety musimy odwołać spotkanie z przyczyn niezależnych od nas

Gdańsk
Ołowianka 3a

Zapraszamy na pierwsze spotkanie Software Talks w Gdańsku! Gośćmi specjalnymi będą Tomasz Zieliński, Michał Bartyzel i Jakub Nabrdalik.

Software Talks to cykl spotkań, na które zapraszamy najlepszych prelegentów z całej Polski. Uczestnicy mogą liczyć na nieformalną atmosferę, smaczne piwo i przekąski oraz solidną dawkę wiedzy. Sukces Software Talks we Wrocławiu i Rzeszowie zachęcił nas do zorganizowania podobnego wydarzenia w Gdańsku.

Na najbliższym spotkaniu możecie liczyć na same gwiazdy. Wystąpią Tomasz Zieliński – programista Android i team leader w PGS Software oraz twórca aplikacji Transportoid. Michał Bartyzel – trener Agile, autor i mówca; Jakub Nabrdalik – programista, architekt i manager skupiony na DDD/TDD.

Gościom, którzy zechcą przyjechać samochodem, oferujemy bezpłatny parking przy lokalu. Przy szlabanie należy pobrać bilet, który zostanie wymieniony na bezpłatny.
Sprawdź mapę.

Sponsorem spotkania jest firma PGS Software S.A.

Więcej zdjęć z wydarzenia znajdziesz na Facebooku.

Przeczytaj cały opis
01.10.2015 | 19:00-01.10.2015 | 19:30 Witanie gości
01.10.2015 | 19:30
"Własny projekt po godzinach, czy warto?"
Tomasz Zieliński opowie, dlaczego po pracy warto hobbystycznie podłubać przy własnej aplikacji. Jego mobilny projekt Transportoid zdobył setki tysięcy użytkowników, zaś on sam wygrywał nagrody, trafił do telewizji, prowadził głośny spór o dostęp do informacji publicznej i opowiadał o nim w Parlamencie Europejskim.
01.10.2015 | 20:45
"Czy Bruce Lee znał Kung-Fu?"
Zrobiłem Certified Scrum Master – jestem już agile? Robię codzienne standupy – jestem już agile? Staram się mieć kontakt z klientem – jestem już agile? Każą mi pracować w agile, być agile i wyglądać jak agile? Ale co to właściwie znaczy i jak to zmierzyć? Obecnie Agile wyszło już poza działy IT i jest silnie wiązane z kulturą organizacyjną i funkcjonowaniem całej firmy. W trakcie tej prezentacji dostaniesz listę wskazówek, które pomogą Ci odnaleźć w sprzecznych oczekiwaniach odnośnie- bycia agile, lub mówiąc precyzyjniej zbudować – agile mindset.
Michał Bartyzel

Michał Bartyzel

Od dziesięciu lat zajmuję się tematem efektywności zespołów programistycznych. Pracuję zarówno nad usprawnieniem architektury aplikacji oraz jej refaktoryzacją jak i nad ulepszeniem współpracy miedzy tak zwanym biznesem a zespołami programistycznymi.… FULL BIO
01.10.2015 | 22:00
"Game of Throneware, or how not to get killed, when a developer becomes a manager."
Co się dzieje, gdy developer zostaje menedżerem? Jak organizować zespoły do pracy? Jak pomagać ludziom? Jak sobie radzić z polityką wewnętrzną i komunikacją? Jak Twoja pozycja wpływa na budowę Twoich systemów? Jak podejmować decyzje? Jak robić nudne rzeczy, gdy wszyscy wokół kodują? Jak radzić sobie z płacami, i, outsourcingiem i inwestorami? Jak zachować zdrowy rozsądek? To nie jest tutorial. To studium przypadku tych wszystkich zabawnych rzeczy, które dzieją się, gdy programista zostaje menedżerem. Historia pisana z perspektywy inżyniera.
Jakub Nabrdalik

Jakub Nabrdalik

Programista, architekt, menedżer skupiony na DDD/TDD i prawach Conway’a. FULL BIO